
Ciljevi i zadaci
Ciljevi i zadaci Klastera socijalnog preduzetništva Vojvodine - KASPEV ogledaju se kroz sledeće:
Ostvarivanju i očuvanju zajedničkih interesa i potreba svojih članova u oblasti socijalnog preduzetništva.
Unapređenju položaja i boljoj društvenoj integraciji osoba sa invaliditetom.
Uključivanje osoba sa invaliditetom u zaštitu životne sredine.
Uspostavljanju jedinstvenog sistema informisanja svojih članova o svim pitanjima od interesa za socijalno preduzetništvo.
Zastupanju i zaštititi interesa svojih članova pred državnim organima, privrednim i drugim organizacijama.
Zastupanju interesa i pružanju stručne i savetodavne pomoći svojim članovima u pribavljanju sredstava za realizaciju razvojnih projekata iz različitih inostranih i domaćih izvora finansiranja (Fondovi EU, Svetska banka, Evropska banka za obnovu i razvoj, Evropska investiciona banka, Ministarstva, Pokrajinski sekretarijati, Fondovi, Razvojne agencije, programi na nacionalnom i pokrajinskom nivou i dr.).
Razvijanju svesti o društveno odgovornom poslovanju i bave se promocijom kodeksa poslovne etike.
Kreiranju i podsticanju razvoja socijalnog preduzetništva u AP Vojvodini i šire, služeći se primerima dobre prakse iz okruženja kao i postojećim znanjima.
Ostvarivanju saradnje sa organizacijama i udruženjima koji se bave socijalnim preduzetništvom u zemlji, zemljama u regionu i evropskim i svetskim udruženjima i organizacijama.
Prati zakonodavstvo, postojeće stanje i probleme u oblasti socijalnog preduzetništva u Srbiji i predlaže nadležnim državnim organima preduzimanje neophodnih mera u toj oblasti.
Radi na unapređenju socijalnog preduzetništva, uvođenju i implementaciji savremenih svetskih iskustava i dostignuća u ovoj oblasti.
Zastupa i štiti interese svojih članova pred državnim organima, privrednim i drugim organizacijama iz zemlje i inostranstva.
Radi na uspostavljanju standarda i pravila, kao i njihovoj primeni u domenu zaštite i očuvanja životne sredine.
Radi na unapređenju informisanja šire javnosti, organizaciji i sprovođenju marketinških aktivnosti kao i izdavačko-propagandne i informativne delatnosti u ovoj oblasti.
Razvijanju i negovanju međusobne solidarnosti i uzajamnosti među članovima i ostalim učesnicima u oblasti socijalnog preduzetništva.
Organizovanjem obuka za članove Klastera i drugih zainteresovanih lica, kroz organizaciju seminara, radionica i studijskih putovanja, specifičnih obuka u kooperaciji sa istraživačkim i obrazovnim institucijama u cilju obrazovanja i stručnog usavršavanja članova i drugih.
Promovisanje potrebe i značaja zapošljavanja i uključivanja osoba sa invaliditetom, kao i drugih ugroženih grupa (roma, samohranih majki, starijih osoba) u preduzetništvo.
Osniva ili učestvuje u osnivanju organizacija i institucija za podršku socijalnom preduzetništvu.